X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

اینجا همه چیز درهمه

10 نوع از جذاب ترین و دیدنی ترین سگ ها

10 نوع از جذاب ترین و دیدنی ترین سگ ها

 

 به تازگی مجلات معتبر ایرانی اقدام به کپی برداری از گروه ایران ویج میکنند این در حالیست که افرادی که خود میبایست منبع مناسب برای ترویج فرهنگ احترام به حقوق دیگران باشند اکنون اقدام به کپی برداری و عدم ذکر منبع هستند اما مادر حال صحبت با این مجلات نام آشنا هستیم که در صورت عدم توافق رسما اقدام به گرفتن حق خود خواهیم کرد چون این افراد هیچ نامی از گروه ذکر نکرده اند .
این مقاله اختصاصی گروه ایران ویج بوده و تنظیم آن به عهده مدیر ترجمه متون خارجی سرکار خانم
هاشم خانی میباشد کپی برداری از این مقاله با ذکر منبع بلا مانع میباشد.
 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


استابی، اولین سگ جنگی آمریکاییها، به مدت هجده ماه در خدمت جبهه جنگ غرب بوده و در هفده نبرد نیز شرکت داشته. در فوریه سال 1918 او گردان خود را از حمله غافلگیرانه گاز خردل نجات داد.این سگ شکاری نر آرایش داده شده ترین سگ جنگی جنگ جهانی اول است و اولین سگی است که به جهت مبارزاتش به درجه سرگروهبانی ترفیع یافت. همچنین محلی را به او اختصاص دادند تا به استراحت بپردازد و زخمهایش بهبود یابد، که در این ضمن کار ارسال پیامها را در حالی که زیر تیر آتش بود بر عهده داشت، وحتی یکبار هم با استفاده از تجاربش یک جاسوس آلمانی را به دام انداخت، و این در حالی ( گروه اینترنتی ایران ویج ) بود که این جاسوس با تماس با یک شیشه شوی کوچک سر و صدا ایجاد می کند سپس استابی به جستجو می پردازد و او را می یابد، گوشهایش را به عقب برمی گرداند و شروع به پارس کردن می کند.جاسوس آلمانی پا به فرار می گذارد و استابی هم به دنبال او می رود، پاهایش را گاز می گیرد، او سر می خورد و می افتد. استابی بازوی این سرباز آلمانی را مورد حمله قرار می دهد ودر آخر پشت او را گاز می گیرد و رها نمی کند. در این هنگام سربازان متحد سر می رسند تا ببینند دلیل این همه سر و صدا چیست وقتی می فهمند قضیه از چه قرار است برای استابی هورا می کشند. او اولین سگی بود که در ارتش نیروهای مسلح ایالات متحده درجه نظامی گرفت. پس از جنگ وقتی صاحب استابی؛ رابرت کنرای، در راس دانشکده حقوق دانشگاه جورج تاون (Georgetown) قرار گرفت و سگش را با خود به آنجا برد، استابی موجب شگون و خوش یمنی این دانشگاه شد. سرانجام پیری و کهولت دامنگیراین دلاور کوچک شد و در چهارم آوریل 1926 در حالی که با بیماری دست و پنجه نرم می کرد در آغوش کنرای جان سپرد.
سوآنسی جک (Swansea Jack) سگ نگهبان خلیج که جان 27 نفر را نجات داد.


 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


سوآنسی در جزیره نیوفاندلند به دنیا آمد و با صاحبش؛ ویلیام توماس در داک شمالی (Dock North) زندگی کرد. او همیشه آماده یاری رسانی به کسانی بود که در آب گیر کرده و کمک می طلبیدند. او به درون آب شیرجه می زد و هر آنکه را که دچار مشکل شده را به لنگرگاه و ساحل امن هدایت می کرد.اولین عملیات نجات او در ( گروه اینترنتی ایران ویج ) جوئن سال 1931 بود که جان پسربچه دوازده ساله ای را نجات داد که این عمل او گزارش نشد. چند هفته بعد جک در جلوی چشم جمعیتی جان شناگری را ازیک بارانداز نجات داد. آنچه ماجرای زندگی او را به افسانه تبدیل ساخته، نجات جان 27 انسان از بارانداز/ رودخانه تاو است. سوآنسی جک در اکتبر 1937 پس از خوردن یک موش سمی جان از کف داد. دوستان نوظهور بریستول ( Bristol) او را " سگ قرن" نامیدند.
لرد مایور لندن جامی نقره ای به او هدیه کرد و هنوز هم تنها سگی است که به عنوان پاداش دو مدال برنز از اتحادیه ملی حمایت از سگان (که اکنون به نام اتحادیه سگها شناخته شده) دریافت کرد.
جیم:"سگ شگفت انگیز" که قادر بود آینده را پیش بینی کند.


 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


جیم در سال 1925 در ایالت لوئیزیانای آمریکا متولد شد، او نشان داد که از هوش سرشاری برخوردار است. با اینکه سگ ها دچار کور رنگی هستند، جیم می توانست رنگ لباس افراد را تشخیص دهد. او می توانست با توجه به صاحب، رنگ، شماره پلاک یا با توجه به اینکه یک خودرو محصول کدام کشور است، آن را از دیگر خودروها تشخیص دهد. او با تشخیص اینکه کدام ناحیه مناسب شکار است به سگی شکاری تبدیل شد. آقای وان آرسدال (Van Arsdale) به جیم اجازه می داد منطقه شکار را تعیین کند، بنابراین هیچوقت دست خالی از شکار برنمی گشت. جیم در دانشگاه میزوری توسط گروهی از دامپزشکان و دانشمندان مورد آزمایش قرار گرفت. جواب آزمایشات طبیعی بود. او به درخواستهای آنان که به زبانهای ایتالیایی، فرانسه، آلمانی و اسپانیایی صورت می گرفت عکس العمل نشان می داد. او را به کلاس درس یونانی بردند، به زبان یونانی از او خواستند کارهایی انجام دهد، او موفق شد همه آنها را به درستی انجام دهد. او در یک دوره مسابقه در سال 1936 عنوان برنده را از آن خود کرد. او به درستی پیش بینی کرد که روزولت (Roosevelt ) دوباره در سال 1936 انتخاب خواهد شد. او همچنین به مدت هفت سال برنده مسابقات اسب دوانی ( گروه اینترنتی ایران ویج ) کنتاکی را به درستی تشخیص داد. و از همه خارق العاده تر اینکه او می توانست خیلی دقیق جنسیت کودک متولد نشده را تشخیص دهد. سگ شگفت انگیز سرانجام در 18 مارس 1937 این دنیا را ترک گفت و در قبرستانی در مارشال به خاک سپرده شد. سنگ کوچک سفیدی که روی آن حک شده بود " جیم: سگ شگفت انگیز" بر بالای آرامگاه او قرار داده شد.
آپولو:قهرمان11/ 9 ساله


 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


آپولو سگ متجسس و نجات که در خدمت واحد NYPD K-9بود مدال دیکین حیوانات برابر با صلیب ویکتوریا ( مدال نظامی کشورهای مشترک المنافع بریتانیا) را به عنوان پاداش در ازای شناسایی که توسط گروهی از سگهای متجسس و نجات پس از ماجرای 11 سپتامبر انجام شد، دریافت کرد. یک چوبان آلمانی که در حدود سال 1992 به دنیا آمد و مربی او پیتر دیویس پس از حمله تروریستی 11 سپتامبر برای کمک به عملیات نجات فرا خوانده شدند. آنها 15 دقیقه پس از حمله به محل مرکز تجارت جهانی رسیدند، و موجب شدند آپولو اولین سگ متجسس و نجاتی شود که پس از فروریختگی مرکز تجارت جهانی به آن محل رسید. نزدیک بود آپولو در میان شعله های آتش و در زیر آوار جان خود را از دست دهد، ولی درست قبل از این اتفاق در استخری افتاده بود و خیس شده بود و اینطور شد که جان سالم به در برد. همینکه دیویس او را از زیر آوار نجات داد دوباره کارش را شروع کرد. او در نوامبر 2006 دیده از جهان فروشست.
Faith (وفا): سگ دوپا


 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


فیس استرینگ فلو (Faith Stringfellow ) سگ کوچک حیرت انگیزی است که از بدو تولد از داشتن دو پا محروم است. مادر او وقتی از دست پسر نوجوانی جان سالم به در برد تصمیم گرفت به زندگی فیس خاتمه دهد. او تنها یک پا در جلو داشت که باید در هفت ماهگی به دلیل اینکه داشت از بین می رفت، از بدنش جدا می شد. ( گروه اینترنتی ایران ویج ) او یاد گرفت که همچون انسان روی دو پا بایستد و راه برود، دیدن اینکه سگی روی دو پا می ایستد و از کسانی که دوستشان دارد استقبال می کند اصلاَََ ً عجیب نیست، ولی فیس به همین حالت باقی می ماند و این ور و آنور می رود. احتمالا او اولین و تنها سگ دو پای جهان است. او اکنون یک سگ معالج است که موجب می شود مردم یکدیگر را تشویق کنند تا با تمام وجود زندگی کنند و از آن لذت ببرند.
سگ چوپان: به مدت دو سال به تنهایی از گله گوسفندان مراقبت می کرد.


 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


در دهه 1970 چوپان تک و تنهای گله ای در خانه ای واقع درمناطق دور دست نیو مکزیک فوت کرد. دو سال بعد ماموران از مرگ او مطلع شدند. با این وجود گله او صحیح و سالم عمر خود را سپری می کرد، وطبیعتا ً به تعداد آن افزوده شده بود! در این مدت سگ او از گله مراقبت می کرد. چوپان به او یاد داده بود به هنگام صبح گله را به چراگاه ببرد، تمام روز از آن مراقبت کند و هنگام غروب به آغل باز گرداند.او در تمام مدت این دو سال که چوپان ناپدید شده بود، وظایفش را به خوبی انجام داده بود، و هر وقت که گرسنه می شد گوسفندی را می کشت ولی از بقیه با فداکاری تمام مراقبت می کرد. در سال 1879 مجلس ( گروه اینترنتی ایران ویج ) نیو مکزیک تخصیص پانسیونی به عنوان پاداش را به این سگ گله سخت کوش (ولی بی نام) به تصویب رساند. عکسی از این سگ موجود نیست.
گِری فرایرز بابی (Greyfriars Bobby): سگی که 14 سال از آرامگاه صاحبش محافظت می کرد.


 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


گِری فرایرز بابی به عنوان مظهر وفا و وفاداری در بریتانیا مشهور شد. این سگ کوچک و پا کوتاه اسکاتلندی جان نثار و سرسپرده صاحبش جان گری بود. گری در سال 1858فوت کرد و بدون سنگ قبر دفن شد. با این وجود بابی آرامگاه او را یافت،14 سال آنجا ماند، از آن محافظت کرد و به جز برای تهیه غذا آنجا را ترک نکرد. گِری فرایرز بابی هم در سال 1872 از دنیا رفت. در سال 1873یک زن اشرافی دستور داد که به منظورتجلیل از وفاداری بابی فواره ای گرانیتی بنا نهند، هزینه ساخت آن را نیز RSPCA تقبل کرد. سرانجام دوستداران بابی برای جان گری سنگ قبری تهیه کردند. در سال 1981هم برای بابی سنگ قبری گذاشته شد.
مکس: سگ گله اسکاتلندی ( گروه اینترنتی ایران ویج ) که بیماری سرطان را در وجود صاحبش بو کشید.


 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


مارین برن در راگبی انگلستان یک سگ ده ساله با نژاد مرکب به نام مکس دارد، که جان او را نجات داد. این زن 64 ساله وقتی حرکات عجیب و غریب مکس را مشاهده کرد، به وجود چیزی غیر عادی پی برد. او سینه مارین را بو می کشید و به سمت راست سینه او اشاره می کرد. رفتار غیر معمول مکس، مارین را بر آن داشت تا برای بررسی اقدام کند، او متوجه شد غده ی کوچکی در سینه سمت راستش وجود دارد. ولی پستان نگاری بیمارستان رشد چنین غده ای را نشان نداد. مارین آنها را متقاعد کرد وجود چیزی غیر عادی را در سینه اش احساس می کند، و جراحان را وادار کرد از سینه اش بافت برداری کنند. حدس مارین درست از آب درآمد- او دچار سرطان بدخیم شده بود. او برای برداشتن این غده مورد عمل جراحی قرار گرفت، و پس از آن هم پرتو درمانی شد، تشخیص ( گروه اینترنتی ایران ویج ) او عالی بود. او اذعان داشت که زندگیش را مدیون شامه ی قوی مکس است.
بابی:2800 مایل پیمود تا به آغوش خانواده اش بازگردد.


 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


در سال 1923 بابی؛ سگ دو ساله اسکاتلندی- انگلیسی در یک مسافرت جاده ای به هند از صاحبانش جدا شد و از آن پس مفقود گردید. صاحبانش پس از جستجوی بسیار نومیدانه به خانه شان در ایالت ارگان آمریکا بازگشتند و هرگز تصور نمی کردند که بابی عزیزشان را دوباره ببینند. شش ماه بعد بابی مبتلا به بیماری جرب، لاغر و استخوانی وبا پایی استخوان ساییده شده جلو در خانه ظاهر شد؛ ظاهر او کاملا ً گواه این بود که تک و تنها راه طول و درازی را پیموده تا به خانه رسیده. او به هر سختی و جان کندنی در سرمای طاقت فرسای زمستان 2800 مایل کوه و دشت و کویر را پیمود تا به خانه رسید.
او از مردم سراسر دنیا صدها نامه دریافت کرد، که با روبان ها، قلاده ها و زنجیرهایی با دکمه های جواهرنشان و نقشه راهنمای شهرها از او قدردانی شده بود. وفاداری بابی در جشن سالیانه سیلورتون (Silverton)؛نمایش ( گروه اینترنتی ایران ویج ) باشکوه حیوانات دست آموز و خانگی کودکان تجلیل می شود؛ این جشن یادآور جایگاه ویژه ای است که حیوانات خانگی و پرندگان دست آموز در زندگی انسان ها دارند.


کول: اولین سگ با پای مصنوعی در دنیا


 

ErrooorTM.CoM| گروه اینترنتی ایران ویج ( ارور سابق )‌


و حالا داستان زندگی کول؛ سگ تازی هشت سال و نیمه که پنجه پای چپش را به دلیل سرطان قطع کردند. او باید به استراحت می پرداخت زیرا ممکن بود پاهای دیگرش نیز دچار ضعف شوند و توانایی حمل او را نداشته باشند. ولی صاحب او رگ واکر( Reg Walker) 10000 پوند هزینه کرد تا او را به پایی مصنوعی که با بافت بدن او سازگار باشد مجهز کند. بنابراین از الیاژ تیتانیم که برای ساخت پوست مصنوعی حیوانات از آن استفاده میشود، بهره برده شد، که اجازه می دهد پوست و استخوان با کاشت فلزی زیرین بدون اینکه بدن آن را پس بزند جوش بخورد.کول سگ بسیار خاصی است؛ او با صاحبش( که محافظ امنیتی صنعت موسیقی است) به مسافرت می رود و تنها سگی است که هشت سال عمر کرده ( گروه اینترنتی ایران ویج ) و تنها سگی است که در پشت پرده نمایش عمارت رویال آلبرت (Royal Albert) حضور داشته. اکنون او در شرایطی بسیار طبیعی که هیچوقت سراغ نداشته، زندگی می کند.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)