آمار آرایش مو - اینجا همه چیز درهمه
X
تبلیغات
رایتل

اینجا همه چیز درهمه

آرایش مو

روسری مدل بست روسری اسلامی روسری فشن اسلامی شیک آموزش بستن روسری

17/12/2008

مدل های بستن روسری

یکسری مدل بستن روسری دیدم که خیلی خوشگن. البته اینا بیشتر مال کشورهایی مث مالزی هستن ، اما اینجا هم میشه از مدل هاش استفاده کرد یکمی شیک بود. حالا خودتون ببینید و بگین کدومش قشنگ تره. بالاخره وقتی مجبوری سرت کنی بهتره مدل بستنشو خودت انتخاب کنی تا اینکه مث گونی بیان بکشن سرت.

اگه دوست داشتید بگید براتون بازم میزارم

//thefashions.org/images/hijab2.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

//home.comcast.net/~zstore/hijab/6.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

//thefashions.org/images/hijab5.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

//home.comcast.net/~zstore/hijab/2.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

http://home.comcast.net/~zstore/hijab/7.jpg

//home.comcast.net/~zstore/hijab/8.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

روسری مدل بست روسری اسلامی روسری فشن اسلامی شیک آموزش بستن روسری 

 

 

Posts filed under 'ارایش مو'

آموزش کوتاه کردن موی بلند

آموزش کوتاه کردن موی بلند

Haircut guide

آماده کردن مشتری

قبل از شروع به کوتاهی مو:

 • مو و جهت رویش مو را برسی کنید.

 • با مشتری خود در باره قد مو مشورت کنید.

 • مطمئن شوید که لباس مشتری را با وسیله مناسب (مانتوی کوتاهی) پوشانده اید. و صندلی او راحت و مناسب کار است.

مو را به چهار قسمت کنید:

 • قسمت عقب سر

 • بغل ها

 • جلو و بنگ(تل)

 • لایه های داخلی

طرز کار

از قسمت عقب سر شروع کنید. ابتدا قد مو را کوتاه کنید. سعی کنید در هنگام کوتاه کردن مو را زیاد نکشید.

از مشتری بخواهید تا سر خود را پایین بیاندازد تا بتوانید قد مو را صاف و یکدست در بیاورید.

هر لایه ای از مو که برمیدارید سعی کنید نازک باشد تا بتوانید خط اولیه خود را دنبال کنید. مو را بین دو انگشت خود گرفته و به آرامی نگه دارید تا بتوانید خط نهایی صف و مرتبی را بوجود بیاورید.

مو را چک کنید تا ببینید در هر دو طرف به یک اندازه هستند.

یک تکه از بغل را به عقب کشیده و با قد عقب سر اندازه زده و کوتاه کنید. بقیه بغل های مو را با اندازه ای که بدست آورده ایم کوتاه کنید.

سعی کنید باز مو را نکشید و بگذارید به حالت عادی و معمولی بین انگشتان شما بخوابد.دستان شما باید نزدیک پوست بدنتان باشد.

طرف بعدی را هم به همین طریق کوتاه کنید و دو طرف را با هم چک کنید. .

در قسمت جلو مو را به صورت مورب همان طور که در تصویر میبینید شانه کرده و در حالیکه بین دو انگشت خود نگه داشته اید کوتاه کنید. مو باید پایین و جلو کشیده شود.

همین طور که دارید قسمت به قسمت تکه جلو را کوتاه میکنید کمی مو را بلند کنید تا قسمتهای بالا تر کمی کوتاه تر سود و به مو حالت لایه لایه بدهد.

قسمت فرینج را هم به این قسمت اضافه کنید و به همان اندازه کوتاه کنید. که یک حالت یکدست و قشنگی به مو میدهد. این کار را تا انجا ادامه دهید تا همه قسمت جلو را کوتاه کنید.

Layering یا لایه لایه کردن مو

دوباره مو را به دو قسمت از گوش تا گوش تقسیم کنید.در بالایه فرق سر یک لایه از مو را به زاویه ۹۰ درجه بالا ببرید. سعی کنید انگشتان شما موازی سر قرار بگیرد. و مو را کوتاه کرده و به همین شکل همه مو های جلوی سر را کوتاه کنید.

کم کم قسمت پشتی را هم به قسمت جلو اضافه کنید. همه مو را بالا ببرید و مثل یک باد بزن  و همه مو را با لایه اولیه اندازه بزنید. این کوتاهی به این جهت با کوتاهی های دیگر فرق میکند که همه قد مو در هر حالت به یک اندازه میباشد. سعی کنید در هر جهت انگشتان شما موازی فرق سر باشد. برای قشنگتر شدن و یکدست شدن مو هنگام کوتاهی به صورت پیتاژ موها را کوتاه کنید. تا اثر قیچی را از بین ببرید.

برای این که مو در قسمت جلوی سر بلندتر شود انرا کمی به طرف عقب بکشید.

مو را شسوار کشیده و با اتوی مو صاف کنید. و از کرم مو و یا وکس استفاده کنید تا به مو حالت بدهید.


رنگ کردن ابرو و مژهها با مواد شیمیایی

رنگ کردن ابرو و مژه یکی از سرویسهای محبوب سالنهای زیبایی میباشد. برای اینکه ابرو ها پرپشت و واضحتر و قشنگتر دیده بشوند خانمها دوست دارند تا انرا رنگ کنند. یکی دیگر از این علتها پوشاندن سفیدیها ست. دختران جوان در هنگام تابستان قبل از رفتن به تعطیلات کنار دریا مژه های خود را دوست دارند رنگ کنند. اینکار باعث میشود که در هنگان شنا احتیاجی به زدن ریمل نداشته باشند.

اولین مرحله رنگ کردن داشتن مواد مخصوص رنگ ابرو و مژه میباشد. این مواد دارای اکسیدان ۳ و گاهی ۱.۷بوده و مخصوص استفاده روی مناطق ظریف مانند چشم ساخته شده اند. شما نمیتوانید از هر مواد دیگری استفاده کنید. موادی که من استفاده میکنم برای افراد متخصص ساخته شده اند و در بازار ازاد فروش نمیروند. انها را باید با کارت مخصوص ارایشگری که نشان دهنده اموزش حرفه ای شماست خریداری کرد.

مرحله دوم برای رنگ کردن مژه و ابرو ها تست حساسیت پوستی میباشد.تست حساسیت پوستی برای محافظت از افراد حساس و صدمه نزدن به دیگران و شغل خود حتما باید انجام دهید. کمی از رنگ را مخلوط کرده و پشت گوش مشتری یا داخل بازو بهاندازه نصف ناخن کوچک با برس بزند بعد از ۱۰ دقیقه اظافه رنگ را با پنبه تمیز کنید و از مشتری بخواهید تا ۲۴ ساعت حمام نکرده و انرا نشورد. اگر فرد شروع به خارش کرد و محل موجود قرمز شد او به رنگ حساسیت دارد. شما این تست را برای هرگونه رنگی که روی پوست مشتری میگزارید باید انجام دهید. از وی بخواهید در هر صورت به شما زنگ زده و اطلاع بدهند. بعد از ۲۴ ساعت فرد میتواند اگر حساسیت نداشته باشد سرویس رنگ ابرو داشته باشد . یادتان نرود که برای مشتری خود کارت مخصوص رنگ را بدهید تا امضا کرده و تاریخ بزند. ان را برای مواقع ضروری نگهدارید.

مواد مورد نیاز

 • رنگ مخصوص ابرو
 • برس رنگ
 • بید یا ظرف شیشه ای کوچک رنگClick here for more information on Strictly Professional Eyelash Tinting Dish - Glass
 • اکسیدان مخصوص ابرو و مژه
 • پنبه
 • وازلین
 • گوش پاککن
 • کرم تمیز کننده ارایش
 • کاسه پلاستیکی با اب ولرم

رنگ کردن ابرو

 • سعی کنید مشتری را روی تخت مناسبی بخوابانید وروی او را بپوشانید تا سردش نشود. رنگ در جای سرد مدت بیشتری طول میکشد تا عمل کند.
 • با کرم پاک کننده ارایش ابروها را تمیز کنید
 • با گوش پاککن دورادور ابرو و محلی که نمیخواهید رنگ کنید را با وازلین بپوشانید.
 • رنگ انتخابی را به اندازه ۱ سانتیمتر داخل بید شیشه ای بریزید.
 • ۳ قطره اکسیدان روی ان بچکانید.
 • مواد را با برس خوب مخلوط کنید و از قسمت کلفت ابرو خیلی سریع و با دقت تمام بزنید. طوریکه همه ابرو ها با رنگ پوشانده شود.
 • هیچوقت مشتری را تنها نگزارید. این رنگ خیلی سریع میگیرد. معمولا برای رنگهای تیره و مشکی یک دقیقه کافیست. با پنبه مرطوب ابرو ها را تمیز کنید تا جاییکه دیگر پنبه رنگ نگیرد.
 • ایینه را به مشتری بدهید تا ببینید ایا راضی هست یا نه. بیشتر از ۳ دقیقه رنگ را نگه ندارید برای اینکه شما براحتی میتوانید دوباره ابرو را تیره بکنید ولی روشن کردن رنگ تیره بسیار سخت میباشد.
 • ممکن است برای ابروهای سفید شذه مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشید. سعی کنید برای این افراد از رنگ تیره مشکی پرکلاغی استفاده نکنید قشنگ دیده نمیشود. رنگهای سیاه پرکلاغی بیشتر مورد محبوب افراد بولوند در روی مژهها است.
 • یادتان نرود اگر فردی تا ۶ ماه ابروی خودرا دوباره رنگ نکند باید تست حساسیت پوستی بدهد برای اینکه بدن هر ۶ ماه عوض میشود.
 • این رنگ ۶ تا ۸ هفته دوام دارد. باید مشتری از مواد پاککننده ارایشی غیر روغنی مانند لوسیون های صورت برای تمیز کردن ارایش خود استفاده کند تا عمر رنگ زیادتر شود.

Strictly Professional Eyelash Tint Developer 50mlStrictly Professional Eyelash Tinting Kit


آموزش رنگ کردن موسفید مطالبی در مورد مو سفید رنگ کردن مو سفید

رنگ کردن موهای سفید

بیشتر خانمها وقتی شروع به رنگ کردن موهاشون میکنند که موهاشون شروع به سفید شدن میکند.آدمها وقتی پیر میشوند رنگدانه های مو هاشونو و پوست صورتشونو از دست میدهند. برای همین رنگ پریده بنظر میایند. اشتباه خیلی ها از اینجا شروع میشود که سعی میکنند با رنگهای تیره یا با ارایش های تیره ٫رنگ از دست رفته را بدست بیاورند. .

با مشتری خود روراست باشید. اگر فکر میکنید رنگ پسند انها مناسبشان نیست بگویید. ولی سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که او را نرنجاند. مثلا بجای اینکه بخندید و بگویید نه به شما نمیاد. برایش توضیح دهید رنگ های دیگر بیشتر مناسب رنگ پوستشان هست و بیشتر بهشان میاید.

همیشه سعی کنید واقع بین باشید برای خودتان دردسر درست نکنید و به مشتری قولهای الکی ندهید.برایش بگویید سفیدی مو نشان بدی نیست نشان دهنده یک دوره از زندگی ادمهاست و همه یکروز موهاشون سفید میشود. تا حالا این رنگو داشتید از این ببعد یک رنگ دیگر دارید.

رنگ کردن برای اولین بار

از مشتری بپرسید از چه خانواده ای از رنگها خوشش می اید. قبلا چه رنگهایی داشته. ببینید چند درصد از مو هایش سفید شده است. چند وقت به چند وقت میخواد رنگ کند. بعضی موقعها شما نیاز ندارید که همه مو را رنگ کنید. خودتان را مثل یک نقاش تصور کنید. شما دارید یک اثر هنری خلق میکنید. مشتری شما با اثر هنری شما همه جا ظاهر خواهد شد. هیچوقت در رنگ کردن عجله نکنید. همیشه یک هنرمند واقعی هست که نقاشیهایش اثر جاودانه میشود. مطمعن هستم شما هم بارها از مشتری هایتان شنیدهاید که با شوق و ذوقی از رنگ کس دیگر یا حتی خودشان که سالها پیش داشته اند برایتان نقل کردهاند.

در بعضیها تک رنگ خوب و مناسب دیده میشود در بعضیهای دیگر مخلوطی از رنگها. شما میتوانید از روش کاموفلش استفاده کنید. یعنی رنگی و فرمولی را مخلوط کنید و بصورت هایلات فویلی  دورو بر جایی که سفید شده استفاده کنید که همه فکر کنند مدل مو هست. سفیدیها با رنگ مخلوط میشود این کمک میکند تا فرد احتیاج نداشته باشد که زود بزود رنگ کند و از طرف دیگر وقتی مو رشد میکند بد دیده نشود.

 • اگر مشتری موهایش بلوند هست یا دوست دارد بلوند کند رنگهای اش یا خاکستری پوشش نمیدهند. بهترین کار استفاده از رنگهای neutral  هست.

 • اگ مشتری سفیدی زیاد دارد استفاده از رنگهای قرمز مهارت خاصی میخواهد. اکر رنگ خیلی روشن باشد مو نارنجی در میاید. بهتر است که یک درجه تیره تر از رنگ انتخابی استفاده شود. اگر باز هم مطمعن نیستید  برای امتحان یک تیکه از پشت سر را رنگ کنید.

 • برای استفاده ار رنگ های قهوه ای مواضب باشید زیادی تیره نکنید. چون شما میتوانید دوباره مو را تیره کنید ولی خیلی سخت مو را بتوانید روشن کنید. در خیلی از رنگها قهوه ای تیره به سیا هی میزند.

 • برای رنگ کردن موهای خشن از یک درجه رنگ تیره تر از رنگ انتخابی استفاده بکنید. برای اینکه این مو ها رنگ را به راحتی جذب نمیکنند. همیشه از مشتری هایتان فیدبک بخواهید و در کارت رکورد کنید.

 • در انتها به مشتریتان اموزش دهید که چگونه از موهایشان مواظبت کنند. کی دوباره  برای رنگ برگردند. به او پیشنهاد شامپو  و  نرمکننده مناسب بدهید. با اینکار هم میتوانید مشتری را برای دفعه بعد وقت بدهید و هم اگر جزو سالنهایی هستید که فروش محصولات مو و زیبایی دارید محصول خود را بفروشید. 

کسب درآمد
کا دی آپلود